wait لطفا صبر کنید
مجلس شورای اسلامی
| |
معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » روزانه صحن
بازدید:954
0/0 (0)
[1395/07/27]

طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش اعلام وصول شد  

طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش در نشست امروز مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

 

 

طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش در نشست امروز مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

به گزارش سایت معاونت قوانین مجلس، طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش در نشست علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

اکبر رنجبرزاده عضو هیات رئیسه مجلس که این اعلام وصولی را قرائت کرد، در توضیح در این ارتباط گفت: استیضاح وزیر آموزش و پرورش با تعداد 45 امضاء از ناحیه نمایندگان اعلام وصول می شود.

وی افزود: مطابق مواد 223 و 225 وزیر ظرف 10 روز برای ارائه توضیحات موظف به حضور در مجلس است.

رئیس مجلس پس از این اعلام وصولی اظهار داشت: طی مکاتباتی با وزیر آموزش و پرورش زمان حضور وزیر در صحن مشخص می شود.

در این جلسه همچنین تقاضای تحقیق و تفحص از پیگیر پرونده های حقوقی مربوط به حقوق دولت و ملت ایران در رابطه با کشور ایالات متحده آمریکا و مقایسه داده ها و ستانده های این حقوق بر اساس پیگیریها، برنامه ها و احکام صادرشده در محاکم بین المللی به تصویب مجلس رسید.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رفع ایرادات شورای نگهبان به مواد لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور بند الحاقی 5 به ماده 1 این لایحه را اصلاح کردند که بر اساس این اصلاحیه ترکیب اعضای شورای عالی مهارت به ریاست معاون اول رئیس جمهور را تعیین کرد.

نمایندگان همچنین با تشکیل شورایعالی سلامت و امنیت غذایی موافقت و وظایف و ترکیب این شورا را مشخص کردند.

در ادامه، نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان سه بند از ماده ۳ لایحه احکام دائمی را که مربوط به اختصاص ۲۵ درصد از سهمیه ورود به دانشگاه‌ها به خانواده‌های ایثارگران بود حذف کردند.

لایحه معاهدت قضایی در موضوعات مدنی و تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین و لایحه معاضدت حقوقی میان ایران و چین به دلیل اصرار نمایندگان بر مصوبه خود به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت.

لایحه موافقتنامه انتقال محکومان به حبس بین ایران و ارمنستان  نیز به دلیل اصرار مجلس بر مصوبه قبلی خود به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.

در این جلسه همچنین مجلس به در اولویت قرار گرفتن اصلاح لایحه مقابله با آلودگی هوا رأی مثبت داد..

یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :