wait لطفا صبر کنید
مجلس شورای اسلامی
| |
معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » مشروح مذاکرات » مشروح مذاکرات
بازدید:1260
0/0 (0)
سخنان دکتر لاریجانی به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران
[1393/11/27]

سخنان دکتر لاریجانی به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران  

بیانات رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران

بيانات رئيس محترم مجلس شوراي اسلامي به مناسبت  آغاز دهه مبارك فجر و سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران

جلسه 288

روز  یکشنبه  12 بهمن 1393

 

دهه مبارك فجر را گرامي‌ مي‌داريم و بر روح پرفتوح امام (قدس‌السره) و شهداي انقلاب درود مي‌فرستيم.

ايشان سال 57 در چنين روزي با ورود به ايران انقلاب ملت را وارد مرحله پيروزي نمودند و با رهبري شجاعانه و خردمندانه همه موانع خارجي و داخلي را از جلوي پاي ملت برداشتند تا در (22) بهمن ملت بزرگ ايران بر طاغوت وابسته پيروز گرديد.

اولين هدفي كه امام در راهبري انقلاب با جديت دنبال نمود، تأسيس و پايه‌گذاري مردمسالاري ديني در كشور بود كه سابقه در تاريخ سياسي جهان نداشت. لذا غربي‌ها از طريق رسانه‌ها به تخريب اين نظريه پرداختند و به خاطر داريد كه روشنفكران داخلي و گروهك‌ها نيز با ايجاد شبهات زياد به ستيز با اين سبك تفكر سياسي مجادلات زيادي راه انداختند. امام فرمودند: «جمهوري اسلامي نه يك كلمه كم و نه يك كلمه اضافه»، چرا؟

جمهوري اسلامي در نظريه سياسي امام، مردم‌سالاري واقعي بود و به تعبير شهيد مطهري دموكراسي مورد نظر اسلام انسانيت رهاشده است، اما دموكراسي غربي حيوانيت رهاشده است. اسلاميت در مردم‌سالاري انسانيت را بسط مي‌دهد نه حيوانيت را. ملت ايران با حمايت شگرف از نظريه امام نظام جمهوري اسلامي را تأسيس نمودند. گام ديگر پيشواي انقلاب براي هدايت ملت سياست استقلال سياسي فرهنگي و اقتصادي بود كه در بعد سياسي با شعار بليغ «نه شرقي، نه غربي» ظهور يافت كه اتفاقاً اين نظريه با غضب شرق و غرب و روشنفكران داخلي مواجه شد.

مخصوصاً آمريكايي‌ها كه احساس مي‌كردند اين مسير دست آنان را براي هميشه از ايران كوتاه مي‌كند آغازگر توطئه‌هاي جديد شدند. يكي از صاحبنظران آمريكايي كه در زمان مسؤوليت حساسي داشت در كتاب خود مي‌گويد: «ماجراي ايران بزرگترين شكست دولت كارتر بود در مقايسه با موقعيت آمريكا در صلح كمپ‌ديويد يا عادي كردن روابط با چين و يا اتخاذ موضع قاطعانه‌تر در مقابل اتحاد شوروي كه همگي نقاط مهم بودند، سقوط شاه از نظر استراتژيك براي ايالات متحده آمريكا و از نظر سياسي يك مصيبت به شمار مي‌رفت. حفظ منافع آمريكا و مهم‌تر از آن حفظ منافع غرب در منطقه نفتي خليج‌فارس بر ايران تمركز داشت» اين سخن آن صاحب‌نظر آمريكايي است.

لذا آمريكا و غرب تمام تلاش خود را كردند كه شاه را نگه دارند، اما موفق نشدند. راهكار دوگانه‌اي را دنبال نمودند، از طرفي با كمك جريان‌هاي ضدانقلاب مبارزه با ملت را شروع كردند و از طرف ديگر تلاش نمودند با دولت موقت ارتباط برقرار كنند كه مذاكرات مشاور امنيتي كارتر با مسؤولين دولت موقت نمونه‌اي از اين دست بود كه با عصبانيت ملت مواجه گرديدند.

از آن زمان آمريكايي‌ها دو خط عملياتي فشار و ترور را دنبال كردند، با ساماندهي جريان‌هاي تروريستي در داخل بزرگان انقلاب را ترور كردند و آشفتگي در برخي مناطق به راه انداختند،‌ هرچند قدرت انقلاب شگرد شيطاني آنان را خنثي نمود، اما كارنامه غرب در اين زمينه سياه است، اين خط ترور تا امروز ادامه دارد. اخيراً روزنامه‌هاي آمريكايي اعلام كردند كه دولت آمريكا و رژيم صهيونيستي طراح و مجري ترور مجاهد شهيد عماد مغنيه بودند؛ با اين وضع‌ آيا دولت آمريكا مي‌تواند ادعاي مبارزه با تروريسم داشته باشد؟ در حالي كه رأساً اقدام به ترور قهرمانان امت مسلمان در منطقه مي‌كند و اينگونه ترورها براي دولت آمريكا كه مدعي مديريت جهاني است فضاحت‌تر‌آور نيست؟

  گرچه براي ما روشن بود كه اين دولت هرگز در شعارهاي خود صادق نيست و دست‌هاي دولت آمريكا در حمايت از گروه‌هاي تروريستي آلوده است اما روشنگري اخير كه از زبان مسؤولين سابق سيا انجام گرفته عمق مبارزه دروغين آمريكا در مورد مبارزه با تروريسم را عيان نموده است. وقتي دولت آمريكا چنين اقدامات شنيعي را انجام داده است، بايد قبول كند كه ملل مسلمان اقدامات تروريست‌هاي دست‌ساز داعش و غيره را جنس ديگري از شگردهاي آنان مي‌داند

   نوع ديگر اقدامات آمريكا فشار بر ايران بود، نظير جنگ تحميلي و تحريم‌هاي مختلف. امروز اسناد و مدارك كافي وجود دارد كه جنگ صدام عليه ايران با تحريك و هدايت و كمك غرب صورت گرفت، اما پايداري و استقامت ملت آنان را پشيمان نمود. لذا به فشار از جنس ديگر روي آوردند.

آقاي اوباما در بيانات اخير خود گفته است ما به ايران فشار مي‌‌آوريم تا ايران نظر ما را در بحث هسته‌اي قبول كند. نمايندگان محترم!‌ توجه نماييد عبارت ايشان چيست؟ «فشار مي‌‌آوريم تا ايران نظر آمريكا را در بحث هسته‌اي بپذيرد». حالا مقصود آنها از مذاكره با ايران روشن‌تر شده، آنها مي‌گويند بايد تسليم خواست ما شويد. در كجاي دنيا به اين رفتار مي‌گويند مذاكره؟ البته روشن است كه‌ آقاي اوباما به دليل ضعف و گرفتاري داخلي نمي‌تواند در مقابل انعطاف‌هاي معقول دولت و ملت ايران تصميم عاقلانه بگيرد و مي‌خواهد ايران يا تسليم خواسته‌هاي نامربوط آنها شود يا مذاكرات با شكست مواجه شود.

آقاي اوباما بايد با روشني بداند ملت ايران تسليم نخواهد شد. (نمايندگان ـ مرگ بر آمريكا، مرگ بر آمريكا) و ايشان با اين نوع سياست غلط در مذاكرات مسؤول شكست مذاكرات است كه تصور نموده است مي‌تواند هزينه‌ ضعف خود را در حل مشكلات داخلي به طرف ايران منتقل كند

 

یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:49939!model&115 -LayoutId:115 LayoutNameالگوی متنی کل و قوانین و اخبار