wait لطفا صبر کنید
مجلس شورای اسلامی
| |
معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » روزانه صحن
بازدید:371
0/0 (0)
[1395/05/17]

موافقت مجلس با یک‌فوریت طرحی درباره تعداد اعضای 4 کمیسیون تخصصی مجلس  

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرحی درباره تعداد اعضای 4 کمیسیون تخصصی مجلس موافقت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرحی درباره تعداد اعضای 4 کمیسیون تخصصی مجلس موافقت کردند.

به گزارش سایت معاونت قوانین مجلس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز یکشنبه به درخواست یک فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده 42 قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی رأی  دادند.

طبق این طرح، یک تبصره به عنوان تبصره یک به شرح زیر به ماده 42 قانون آیین‌نامه داخلی مجلس الحاق و تبصره این ماده به تبصره دو اصلاح می‌شود.

«تبصره یک - در صورتی که تعداد اعضای کمیسیون‌های فرهنگی، قضایی - حقوقی، شوراها و امور داخلی کشور و اصل نودم قانون اساسی به حد نصاب موضوع این ماده نرسد، تعداد اعضای این کمیسیون‌ها در جلسه مشترک هیأت رئیسه و رؤسای شعب تعیین می‌شود».

در این جلسه نمایندگان همچنین با درخواست یک فوریت طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش موافقت کردند.

این طرح دارای یک ماده واحده و 10 بخش است که به موجب آن راهکارهایی برای ارتقای کیفیت برنامه آموزش و پرورش، توسعه عدالت آموزشی و حل مشکلات جاری آن اندیشیده شده است.

این گزارش می افزاید: در این جلسه همچنین لایحه موافقت‌نامه همکاری‌های اقتصادی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی، لایحه موافقت‌نامه همکاری های اقتصادی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری لیتوانی، لایحه موافقت‌نامه کمک متقابل اداری در امور گمرکی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کره و لایحه موافقت‌نامه کمک متقابل اداری در امور گمرکی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان، لایحه موافقت‌نامه همکاری برای اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات‌های بردرآمد و سرمایه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری مجارستان، لایحه موافقت‌نامه همکاری برای اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات‌های بردرامد و سرمایه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلواک و طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران اعلام وصول شد.

در این جلسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین، لایحه تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی اعاده شده از شورای نگهبان را مورد بحث و بررسی قرار داده و با اصلاحاتی به منظور تأمین نظر این شورا به تصویب رساندند.

این گزارش می افزاید: نمایندگان مجلس،«محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی» و «محمود بهمنی» را به عنوان ناظران مجلس در شورایعالی بورس و اوراق بهادار، «حمیدرضا فولادگر» و «محمد عزیزی» رابه عنوان ناظران مجلس شورای اسلامی در شورایعالی استاندارد «همایون هاشمی» و «احمد حمزه» را به عنوان ناظران مجلس در شورایعالی سلامت و امنیت غذایی «غلام‌محمد زارعی» به عنوان ناظر مجلس در شورایعالی فضایی انتخاب شدند.

یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:127029!model&115 -LayoutId:115 LayoutNameالگوی متنی کل و قوانین و اخبار