| |
معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » روزانه صحن
بازدید:1027
0/0 (0)
[1395/05/20]

موافقت مجلس با یک فوریت طرح الزام دولت به اجرای عادلانه نظام پرداخت‌ها  

نمایندگان مجلس با بررسی طرح الزام دولت به اجرای عادلانه نظام پرداخت‌ها با قید یک فوریت موافقت کردند.

نمایندگان مجلس با بررسی طرح الزام دولت به اجرای عادلانه نظام پرداخت‌ها با قید یک فوریت موافقت کردند.

به گزارش سایت معاونت قوانین مجلس، در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس طرح یک فوریتی الزام دولت به اجرای عادلانه نظام پرداخت‌ها به تصویب رسید.

در صورت تصویب نهایی این طرح از تاریخ مصوب آن شش ماه به دولت فرصت داده می‌شود تا تمام راهکارهای و الزامات برای پرداخت عادلانه در سراسر کشور را انجام دهد.

نمایندگان مجلس همچنین با یک‌فوریت طرح جامع توسعه و عمران روستایی کشور موافقت کردند.

در صورت تصویب نهایی این طرح، «سازمان توسعه و عمران روستایی کشور» با ادغام برخی سازمان‌ها مانند سازمان تعاون روستایی ایران و سازمان امور عشایری کشور تأسیس می‌شود.

این گزارش می افزاید: نمایندگان در این جلسه به طرح تشکیل کمیسیون ویژه اقتصاد مقاومتی نیز رای مخالف دادند.

نماینده مردم میان‌دوآب در مجلس با اشاره به اینکه تشکیل کمیسیون ویژه اقتصاد مقاومتی موجب از دست رفتن انگیزه سایر کمیسیون‌های مجلس برای تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود، گفت: همه کمیسیون‌های مجلس باید بحران آب، بیکاری، رشد اقتصادی و حاشیه‌نشینی را در کشور حل کنند.

 حمید رضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به شرایط استثنایی اقتصادی کشور گفت: کمیسیون ویژه اقتصاد مقاومتی در تعارض با کمیسیو‌ن‌های تخصصی دیگر نخواهد بود.

قسیم عثمانی نماینده مردم بوکان در مجلس نیز در موافقت با این موضوع گفت: از داخل کمیسیون ویژه اقتصاد مقاومتی باید طرح‌هایی بیرون آید که بیماری هلندی کشور را درمان کرده ، اقتصاد مقاومتی را از اقتصاد ریاضتی تفکیک و از اثرگذاری شوک‌های بیرونی بر اقتصاد کشور جلوگیری کند.

در جلسه علنی امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان تبصره یک ماده 25 لایحه تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی را به تصویب رساندند.

به موجب این مصوبه بخشی از حق بیمه سهم موسس و کارکنان غیررسمی مدارس غیردولتی از محل اعتبارات صندوق حمایت از مدارس غیردولتی قابل پرداخت است.

همچنین نمایندگان در ادامه بررسی برای تامین نظر شورای نگهبان ماده 26 این لایحه را نیز به شرح زیر اصلاح کردند. تعیین حقوق و مزایای کارکنان غیررسمی و رسمی غیرموظف این مدارس و مراکز به موجب قانون کار و ضوابط آن خواهد بود.

در این جلسه نمایندگان مجلس رامین نورقلی‌پور به عنوان عضو ناظر مجلس در شورایعالی فناوری اطلاعات، علی‌ اکبر کریمی نماینده مردم اراک و عضو کمیسیون اقتصادی را به عنوان ناظر مجلس در هیأت نظارت بر چاپ و تحویل اوراق بهادار،  رضا انصاری نماینده مردم داراب را به عنوان ناظر خود در شورای عالی معادن، محمد شکری نماینده تالش را به عنوان ناظر در کارگروه مالیات بر ارزش افزوده  ساداتی‌ن‍ژاد و محمود صادقی را به عنوان ناظران مجلس در شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی  معصومه آقاپور و زهرا سعیدی را به عنوان ناظران پارلمان در هیأت نظارت بر اندوخته اسکناس  رمضانعلی سبحانی‌فر و علی اسماعیلی به عنوان ناظران مجلس در هیأت واگذاری فعالیت‌ها و بنگاه‌های دولتی به بخش غیردولتی از طریق مذاکره «شهرام کوسه‌غراوی» را به عنوان عضو ناظر مجلس در شورایعالی شهرسازی و معماری ایران انتخاب کردند.

یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:127077!model&115 -LayoutId:115 LayoutNameالگوی متنی کل و قوانین و اخبار