|
|
معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » حوزه معاونت » معاونت
بازدید:1032
0.0 (0)
در نشست مشترک دبیران کمیسیون‌های مجلس با اعضای هئیت رئیسه و معاون قوانین مجلس صورت گرفت
[ 1395/07/07 13:48:00 ]

ارائه راهکارهای بهبود روند بررسی طرح ها و لوایح در کمیسیون‌های تخصصی مجلس  

نشست مشترک معاون قوانین مجلس شورای اسلامی با حضور دو عضو هیات رئیسه مجلس و دبیران تقنینی کمیسیونهای تخصصی برگزار گردید.

نشست مشترک معاون قوانین مجلس شورای اسلامی با حضور دو عضو هیات رئیسه مجلس و دبیران تقنینی کمیسیونهای تخصصی برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت قوانین، در این نشست آقایان دکتر امیدوار رضایی معاون قوانین ، دکتر امیرحسین قاضی زاده، و دکتر اکبر رنجبرزاده دبیران محترم هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ، دکتر مجید نصیر پور مشاور معاون قوانین، فرزاد اسفندیاری مشاور معاون قوانین و سرپرست اداره کل معاونت، محمد بهمنی معاون اداره کل کمیسیونها و صحن و دبیران تقنینی کمیسیونهای تخصصی مجلس حضور یافتند.

در این جلسه مسایل و مشکلات پیش‌روی قانونگذاری و راه‌کارهای بهبود روند آن در دو سطح کمیسیون و صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر امیدوار رضایی معاون قوانین مجلس با تاکید بر اینکه مبنای عملکرد ما قانون است اظهار داشتند: براساس قوانین مصوب هرگونه طرحی که از سوی نمایندگان محترم مجلس ارائه می‌گردد قبل از اعلام وصول مستلزم بررسی در معاونت قوانین می‌باشد.

وی با خطاب قرار دادن دبیران کمیسیون‌های تخصصی و نقش برجسته‌ ای که در تنظیم گزارش طرح‌ها و لوایح می‌توانند داشته باشند اظهار داشتند: نقش شما بسیار مهم و با اهمیت است و با سابقه حضوری که در کمیسیون‌ها دارید انتظارات زیادی از شما متwور است.

ایشان در ادامه با اشاره به قانون آئین‌نامه داخلی مجلس بیان داشتند : کمیسیون‌ها سه ماه فرصت دارند تا طرحها ولوایح را مورد بحث و بررسی قرار دهند و این فرصت خوبی برای دقت نظر و جمع‌آوری نظرات کارشناسی به خصوص نظرات مرکز پژوهش‌ها می‌باشد بنابراین انتظار می رود در این مدت تمامی جوانب را در نظر گرفته و در دریافت کلیه نظرات کارشناسی تلاش و کوشش کافی را انجام دهید تا  گزارشاتی که به هیات رئیسه می‌رسد دارای متنی صریح و ادبی بوده و استلزامات حقوقی در آن رعایت شده باشد و همچنین مغایرت‌های آن با سایر قوانین بالادستی مورد بررسی قرار گرفته باشد تا کلیه ابهامات آن رفع شده باشد.

در ادامه این جلسه، آقای دکتر قاضی زاده هاشمی ضمن تشکر از دکتر امیدوار رضایی برای تشکیل این جلسه، با اشاره به نقش برجسته و اهمیت حضور دبیران تقنینی در کمیسیون‌ها بیان داشتند : شما دبیران معنوی کمیسیون‌ها هستید و انتظار می رود گزارشاتی که به هیئت رئیسه می رسد مثل همیشه به موقع و دارای متنی صریح و ادبی بوده و استلزامات حقوقی در آن رعایت شده باشد و همچنین مغایرت‌های آن با سایر قوانین بالادستی مورد بررسی قرار گیرد تا کلیه ابهامات آن رفع شود و بنده به عنوان دبیر هیات رئیسه در فرآهم آوردن زمینه ای برای بهبود گردش طرح ها و لوایح در کمیسیون‌ها و مجلس درکنار شما هستم.

در ادامه دکتر رنجبر زاه با اشاره به وظایف دبیران تقنینی و نظارتی کمیسیون‌ها در حوزه کاری مشترک بر انجام وظایف به نحو مطلوب تاکید داشتند.

این گزارش می افزاید: در ادامه این نشست تعدادی از دبیران کمیسیون‌ها ضمن تشکر و قدردانی از تشکیل این جلسه؛ در خصوص مشکلات موجود و راهکارهای مرتفع ساختن آنها پیشنهاداتی ارائه نمودند که مورد استقبال اعضا هیئت رئیسه و معاون قوانین قرار گرفت.

یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:221788!model&115 -LayoutId:115 LayoutNameالگوی متنی کل و قوانین و اخبار