|
|
معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » عمومی
بازدید:226
0.0 (0)
با حضور معاون قوانین مجلس صورت گرفت؛
[ 1397/07/16 15:24:00 ]

افتتاح کلینیک حقوقی زنان و خانواده در کرمانشاه  

معاون قوانین مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به کودکان در خانواده‌ها کرامت ببخشیم، مانع ورود آنها به دنیای بزه و جرم و جنایت می‌شویم لذا باید از طریق کلینیک‌های حقوقی زنان و خانواده این موضوع را درخانواده‌ها ترویج داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت قوانین، حسین میرمحمد صادقی در آئین افتتاحیه کلینیک حقوقی زنان و خانواده کرمانشاه، با اشاره به راه اندازی کلینک‌های حقوقی زنان و خانواده از سال 1385 در دانشگاه شهید بهشتی، اظهار کرد: این کلینیک طی 12 سال فعالیت خود خدمات مشاوره ای حضوری و غیرحضوری را به زنان، کودکان و اقشار مختلف آسیب پذیر جامعه بصورت رایگان ارائه داده است.

وی افزود: گروه‌های مختلفی از حقوقدانان، روانشناسان، مددکاران اجتماعی و ... در این کلینیک ارائه خدمات می دهند.میرمحمد صادقی با بیان اینکه شعبه هایی از این کلینیک در شهرهای استان تهران راه اندازی شده، تصریح کرد: کرمانشاه اولین استان در کشور است که با توجه به بالا بودن آمار آسیب های اجتماعی آن، شعبه ای از کلینیک در آن راه اندازی می شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت نهاد خانواده، گفت: اگر خانواده بر مبانی درستی استوار باشد، فرزندان این خانواده که وارد جامعه می شوند می‌توانند مشکلی از مشکلات کشور و جامعه را حل کنند. بانگاهی به زندانها و کانونهای اصلاح و تربیت می‌بینیم کودکانی که در این مراکز نگهداری می شوند عمدتا خانواده‌های نابسامانی داشته و تربیت درستی روی آنها اعمال نشده که وارد دنیای بزه شده‌اند.

وی تاکیدکرد: در این راستا یکی از رسالت های این کلینیک‌ها این است که کمک شود تا حوزه خانواده ها وضعیت بسامانی پیدا کرده و از متلاشی شدن خانواده‌ها و افزایش فرزندان طلاق جلوگیری کند.


ایشان به نقش کرامت بخشیدن به فرزندان در رشد متعالی آنها اشاره کرد و گفت: اگر کودکی در خانواده‌اش کرامت ببیند، در درون جامعه نیز پا به دنیای انحراف و جرم و جنایت نمی گذارد، لذا در تلاشیم تا در کلینیک ها این موضوع را در خانواده ها گسترش دهیم. کرامت بخشیدن به افراد در خانواده، از بروز بسیاری از مشکلات در آینده جلوگیری خواهد کرد.

وی، کمک به توسعه کلینیک های حقوقی زنان و خانواده را کاری در راستای منافع ملی عنوان کرد گفت: این کلینیک ها بستری مناسب هستند تا بتوانیم مصوبات مجلس درخصوص حقوق زنان و خانواده را از طریق آنها اجرایی کنیم و در همین راستا معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی نیز حمایت خود را از این کلینیک ها و گسترش آنها اعلام می دارد.

یادداشت ها
  ● قربان حسن زاده
00
سلام وادب واحترام . اولا" از هوشمندی جناب دکتر لاریجانی بخاطر انتخاب بسیار درست معاونت محترم قوانین مجلس شورای اسلامی یعنی انتخاب جناب دکتر حاج میرمحمد صادقی بعنوان معاونت وحترم قوانین مجلس شورای اسلامی سپاسگزارم؛ ثانیا" خدارا شاکریم که جناب دکتر میرمحمدصادقی عزیز با پشتوانه ای گرانسنگشان به معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی اعتبار وآبروی خاص ودانشگاهی بخشیدند. ثالثا"خدا راشاکریم که مراکز مهم قانونی دردستان فرهیختگان دلسوز قانونمند وبا انصاف وشایسته مدیریت می شودوماهم در محضر مشرب فکری وانقلابی ایشان تلمذمی کنیم .ضمن تبریک به همه این عزیزان خدارا شاکرو دعاگوی خوبان هستیم.
1397/08/12
  ●
00
با سلام و با تشکر از ابراز لطف جنابعالی. موفق و پیروز باشید
1397/08/19
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:355501!model&115 -LayoutId:115 LayoutNameالگوی متنی کل و قوانین و اخبار