|
|
معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » حوزه معاونت » معاونت
بازدید:881
0.0 (0)
[ 1395/08/09 08:14:00 ]

ایران همواره کمک های چین در دوران تحریم را در نظر دارد  

معاون قوانین مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره کمکهای چین در دوران تحریم را در نظر دارد و به دنبال راه های تحکیم و تقویت مناسبات فی مابین است.

 

ایران همواره کمک های چین در دوران تحریم را در نظر دارد

دکتر رضایی در دیدار با معاون مدیر کل غرب آسیای حزب کمونیست چین : ایران همواره کمک های چین در دوران تحریم را در نظر دارد

  به گزارش سایت معاونت قوانین به نقل از خانه ملت؛ چائو ویدونگ مدیر کل غرب آسیا و شمال افریقای حزب کمونیست چین و هیئت همراه پیش از ظهر امروز (6 آبان ماه) با امیدوار رضایی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

دکتر امیدوار رضایی در ابتدای این دیدار با اشاره به سطح خوب روابط دو کشور، گفت: ایران و چین به عنوان دو کشور مهم در غرب و شرق قاره آسیا از ارتباطات خوبی برخوردارند که می بایست آن را در حوزه های مختلف و مورد علاقه گسترش دهند.

وی همچنین افزود: افزایش ارتباط میان نهادهای قانونگذاری در دو کشور موجب رفع موانع موجود در مسیر توسعه همه جانبه همکاری های دو کشور می گردد.

معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره کمکهای چین در دوران تحریم را در نظر دارد و به دنبال راه های تحکیم و تقویت مناسبات فی مابین است.

دکتر رضایی با انتقاد از سیاست تنش آفرینی برخی از کشورها در منطقه و جهان، گفت: ایران و چین علاوه بر منافع مشترک، تهدیدات مشترکی نیز دارند که ناشی از دخالت های امریکا در محیط پیرامونی شان است که از جمله آنها می توان به رشد تروریسم در جهان اشاره کرد و غلبه بر آن نیازمند مشورت، همکاری و هماهنگی بیشتر دو کشور است.

وی در پایان این دیدار خواستار ارائه تسهیلات بیشتر به تجار، صاحبان  صنایع و بخش خصوصی دو کشور برای گسترش مبادلات اقتصادی و تجاری فی ما بین گردید.

چائو ویدونگ نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: نوع ارتباطات دوستانه با ایران به عنوان کشوری مهم در خاورمیانه و جهان نزد رهبران چین از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی  افزود: افزایش رفت و آمد میان مسئولان و مردم دو کشور نقش موثری در شناخت متقابل از ظرفیت ها و توانمندی های ایران و چین و کمک به گسترش مبادلات اقتصادی و صنعتی دارد.

معاون مدیر کل غرب آسیا و شمال آفریقای حزب کمونیست چین همچنین با اشاره به تحولات اخیر در منطقه، یادآور شد: افزایش رایزنی و مشورت میان نهادهای تصمیم گیری در دو کشور به منظور اقدام مشترک و دفع تهدیدات امری ضروری است.

وی همچنین خواستار توسعه مناسبات دو کشور در همه زمینه ها شد.

یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:222305!model&115 -LayoutId:115 LayoutNameالگوی متنی کل و قوانین و اخبار