|
|
معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » حوزه معاونت » معاونت
بازدید:499
0.0 (0)
دکتر رضایی: ایران با وجود قوانین و اسناد بالا دستی در زمینه اقتصادی از سرمایه گذاری ایتالیا در بخش های مختلف استقبال می کند
[ 1394/10/22 00:00:00 ]

دکتر رضایی: ایران با وجود قوانین و اسناد بالا دستی در زمینه اقتصادی از سرمایه گذاری ایتالیا در بخش های مختلف استقبال می کند  

دکتر امیدار رضایی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در دیدار با یک هیات سرمایه گذار اقتصادی ایتالیا تصریح کرد: ایران با وجود قوانین و اسناد بالا دستی در زمینه اقتصادی از سرمایه گذاری ایتالیا در بخش های مختلف استقبال می کند.

دکتر امیدار رضایی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در دیدار با یک هیات سرمایه گذار اقتصادی ایتالیا تصریح کرد: ایران با وجود قوانین و اسناد بالادستی در زمینه اقتصادی از سرمایه گذاری ایتالیا در بخش های مختلف استقبال می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت قوانین مجلس، وی در این دیدار که ظهر روز دوشنبه 21 دی ماه  در دفتر معاونت قوانین برگزار شد افزود: پارلمان ایران بسیار علاقمند است که روابط ایران و ایتالیا گسترش یابد و در این ارتباط زمینه های زیادی وجود دارد که دو طرف می توانند از آن بیشتر بهره بگیرند.

دکتر رضایی با اشاره به سابقه روابط ایران و ایتالیا تصریح کرد: ایران از امن ترین کشورهای منطقه است و از سوی دیگررابطه  ایران و ایتالیا از سابقه طولانی برخوردار است و بر این اساس طرفین میتوانند همکاریهای خوبی را در بخشهای مختلف داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد ما تمایل داریم تا با توجه به اعلام آمادگی دیگر کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری در ایران، ایتالیا ازاین فرصت استفاده بهتری نماید

دکتر رضایی تاکید کرد: قوانین بالا دستی در ایران از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ می شود، بنابراین از ثبات بالایی برخوردار است، لذا انتظار می رود که ایتالیا هر چه سریعتر همانند دیگر کشورهای اروپایی مانند آلمان، دانمارک و فرانسه و لهستان به سرمایه گذاری در پروژه های عمرانی و اقتصادی مبادرت نماید.

وی افزود: هم مجلس و هم دولت ایران علاقه مند هستند تا انتقال تکنولوژی و سرمایه بصورت واقعی بین دو کشور صورت پذیرد.

معاون قوانین مجلس با اشاره به جایگاه مجلس در ساختار حکومت جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: مجلس در راس امور است و تصمیمات آن تاثیر بسزایی بر دولت دارد لذا در این خصوص می توانید بر روی نقش مجلس حساب کنید.

وی با اشاره به اجرایی شدن برجام در پایان ماه جاری ابراز امیدوار کرد تا با انجام مذاکرات مقدماتی  موانع عملی پیش روی تعهدات ایران و 5+1  هرچه سریعتر برطرف شده و بتوانیم به مرحله اجرا برسیم.

دکتر رضایی تصریح کرد: بر اساس برجام ایران همه تعهداتش را انجام داده است و بنظر نمیرسد در این خصوص مشکلی داشته باشیم و انتظار است که طرف مقابل هم به تعهدات خود عمل نماید.

این گزارش می افزاید: رئیس هیات ایتالیایی نیز با بیان اینکه ما شناخت دقیقی از ایران و فرهنگ آن داریم از گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با ایران استقبال نموده و افزود:  ماعلاقمند به همکاری با کمپانی های ایرانی و انتقال تکنولوژی هستیم.

وی به سابقه فعالیت در پروژه های زیر ساخت عمرانی پیش از این در ایران پرداخت و افزود: لازم است دولتها در زمینه اجرایی شدن قراردادهای فاینانس بیش از پیش تلاش نموده تا رمینه فعالیت های فنی و مهندسی بیش از پیش صورت پذیرد.  

 

یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:53788!model&115 -LayoutId:115 LayoutNameالگوی متنی کل و قوانین و اخبار