| |
معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » حوزه معاونت » معاونت
بازدید:842
0/0 (0)
[1395/06/07]

دکتررضایی: ۵ طرح تنقیحی تا پایان سال در صحن علنی تعیین تکلیف می‌شود  

معاون قوانین مجلس گفت: با تلاش های صورت گرفته در کمیسیون ها و معاونت قوانین، امیدوارم که تا پایان سال جاری ۵ طرح جامع تنقیحی در صحن علنی مجلس تعیین تکلیف و تصویب شود.

معاون قوانین مجلس گفت: با تلاش های صورت گرفته در کمیسیون ها و معاونت قوانین، امیدوارم که تا پایان سال جاری ۵ طرح جامع تنقیحی در صحن علنی مجلس تعیین تکلیف و تصویب شود.

به گزارش سایت معاونت قوانین، امیدوار رضایی میرقائد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش های صورت گرفته در مجلس شورای اسلامی به ویژه معاونت قوانین مجلس برای تنقیح قوانین کشور، گفت: خوشبختانه مجلس با دستور دکتر لاریجانی رئیس قوه مقننه، اقدامات بسیار مثبتی و خوبی را برای امر تنقیح قوانین انجام داده و در این راستا نخست کارگروه های کارشناسی برای بررسی کدهای مربوطه تشکیل شد.

معاون قوانین مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته حدود سه هزار قانون تنقیح اولیه شده و در قالب 5 طرح تنقیحی برای ارجاع به صحن علنی به هیأت رئیسه تحویل داده شده و با تصویب نمایندگان این طرح ها برای بررسی و تأیید نهایی به کمیسیون های قضایی و حقوقی، اقتصادی و فرهنگی ارجاع شده است. برخی طرح های دیگر مانند حوزه معدن، محیط زیست، پولی و بانکی در حال تدوین است که امیدوارم این طرح ها تا پایان سال به صحن علنی برسد.

وی در تشریح محورهای 5 طرح جامع تنقیحی، گفت: موضوعات مالیات، ورزش و سه بازه زمانی از ابتدای قانون گذاری تا آخر سال 1309، از سال 1310 تا سال 1319 و از سال 1319 تا سال 1336، محورهای این پنج طرح مهم تنقیحی را تشکیل می دهد، البته در هر یک از این بازه های زمانی، حدود یک هزار قانون تنقیح شده و بسیاری از قوانین متروک و مغایر در طرح های مذکور پیشنهاد حذف آن داده شده است.

معاون قوانین مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با تلاش های صورت گرفته در کمیسیون ها و معاونت قوانین، امیدوارم که تا پایان سال جاری 5 طرح جامع تنقیحی در صحن علنی مجلس تعیین تکلیف و تصویب شود.

رضایی ادامه داد: یکی دیگر از موارد، اقدامات تنقیحی معاونت حقوقی رئیس جمهور در اوایل انقلاب در قالب نخست وزیری بود، از این رو معاونت قوانین مجلس پیشنهاد داد که یا این موارد از سوی دولت در قالب لایحه ای برای تعیین تکلیف بیاید و یا اینکه این موارد تنقیحی از سوی دولت به معاونت قوانین داده شود، تا در قالب طرح قانونی، تعیین تکلیف صورت گیرد.

یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:127247!model&115 -LayoutId:115 LayoutNameالگوی متنی کل و قوانین و اخبار