|
|
معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » حوزه معاونت » معاونت
بازدید:1066
0.0 (0)
امیدوار رضایی در دیدار با اعضای شورای راهبردی تنقیح قوانین:
[ 1396/01/30 11:56:00 ]

پاکسازی قوانین در اولویت اصلی معاونت قوانین قرار دارد  

معاون قوانین مجلس با اشاره به جایگاه شورای راهبردی تنقیح قوانین در حوزه قانونگذاری، گفت: پاکسازی قوانین در اولویت اصلی معاونت قوانین قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی به نقل از خانه ملت، امیدوار رضایی معاون قوانین مجلس روز سه شنبه 29 فروردین  به مناسبت سال جدید و ولادت امیر المومنین حضرت علی (ع) با نمایندگان ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی و عضو شورای راهبردی تنقیح قوانین دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار صمیمانه که با حضور 22 نفر از نمایندگان ادوار برگزار شد، رضایی ضمن تبریک سال جدید و ولادت حضرت علی (ع) از تلاش های اعضای شورای راهبردی تنقیح قوانین تقدیر و تشکر کرد.

وی نمایندگان اعضاء شورای راهبردی را سرمایه های نظام برشمرده و این مجموعه را اتاق فکر قانونگذاری و بازوی مجلس شورای اسلامی نامید و افزود: شما اطلاعات خوبی از قوانین و روند قانونگذاری کشور دارید و چرخه اجرایی کشور را به خوبی می شناسید، بنابراین حضور شما را غنیمت شمرده و خوشحالیم که در کنار شما هستیم.

رضایی با اشاره به اهمیت بحث تنقیح قوانین در فرآیند قانونگذاری ابراز امیدواری کرد که در سال جدید با طرح و برنامه موثر و اجرایی؛ گام های جدی تری در پاکسازی قوانین از حیث مدت منقضی، غیر معتبر، منتفی، منسوخ صریح و ارائه آنها به مجلس شورای اسلامی برداشته شود و این موضوع اولویت اصلی معاونت قوانین بوده و تمام تلاش خود را برای پیشرفت آن به کار می گیرد.

در پایان این دیدار اعضاء حاضر در جلسه ضمن تبریک متقابل و تشکر از حمایت و پشتیبانی امیدوار رضایی، طی بیاناتی نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را ارائه نم

لازم به ذکر است که شورای راهبردی تنقیح قوانین طبق قانون تدوین و تنقیح قوانین کشور مصوب 25 خرداد سال 89 زیر نظر معاون قوانین بوده و جمع آوری و تفکیک و طبقه بندی موضوعی قوانین کشور و تهیه فهرست موضوعی، تشخیص تعارضات موجود در مقررات، تهیه و پیشنهاد جهت نسخ قوانینی که موضوع آنها منتفی یا نسخ ضمنی شده، تشخیص مقررات که موضوع آنها منتفی شده، جزء وظایف این شورا محسوب می شود.

یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:229571!model&115 -LayoutId:115 LayoutNameالگوی متنی کل و قوانین و اخبار