|
|
معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
بازدید:80
0.0 (0)
[ 1397/10/18 15:13:00 ]

موافقت نمایندگان با بررسی طرح اصلاح قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به صورت دوفوریتی  

نمایندگان مجلس با دو فوریت طرحی موافقت کردند که براساس آن ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمانی جانبازان و ایثارگران برعهده بنیاد شهید خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت قوانین، طرح اصلاح تبصره(1) و حذف تبصره‌های (2) تا (4) بند (الف) و اصلاح بند(ب) ماده (13) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران که دو فوریت آن در جلسه امروز مجلس (سه شنبه 18 دی ماه) به رای گذاشته شده بود، مورد موافقت نمایندگان مردم قرار گرفت .

 

مطابق این طرح قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به شرح زیر اصلاح می شود :

1- تبصره (1) بند (الف) ماده (13) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به‌شرح زیر اصلاح و تبصره‌های (2) تا (4) آن حذف می‌شود:

تبصره- آن دسته از خانواده‌ها و ایثارگران موضوع این بند که داوطلب دریافت خدمات بیمه درمانی همگانی و مکمل از دستگاههای اجرائی خود، شرکتهای دولتی، نهادها، بانکها و مؤسسات انتفاعی و وابسته به دولت و شرکتهایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است می‌باشند، با درخواست خود می‌توانند از خدمات همان دستگاه استفاده نمایند. دولت موظف است هزینه‌های مذکور را تأمین نماید.

 

بند (ب) به‌شرح زیر اصلاح می‌شود:

ب- با اجرای حکم این ماده، به استثناء موارد تبصره بند (الف)، صددرصد(100%) هزینه‌های درمانی و خدمات بیمه درمانی مکمل خانواده‌های شاهد، آزادگان و جانبازان، ایثارگران شاغل، غیرشاغل، بازنشسته و افراد تحت تکفل آنان برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

 

باتوجه به تعطیلی مجلس در هفته آینده، این طرح فردا (چهارشنبه) در دستور صحن علنی مجلس قرار دارد.

 

جهت دریافت متن PDF این طرح کلیک نمائید. 

 

یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:381458!model&115 -LayoutId:115 LayoutNameالگوی متنی کل و قوانین و اخبار